Podlahové vytápění

Podlahové topení

Podlahové vytápění (často se můžete setkat s termínem podlahovka) je v současnosti jedním z nejoblíbenějších způsobů topení a instaluje se tak téměř do každé novostavby. Své uplatnění ale nachází i při rekonstrukcích starších domů či bytů.

Jak podlahové vytápění funguje?

Podlahové topení se (podle svého typu) skládá z topného potrubí, topných rohoží, nebo topných fólií, které se instalují pod podlahovou krytinu. Díky tomuto systému vzniká tzv. sálavé teplo, které nejprve ohřívá samotnou podlahu, poté okolní předměty a nakonec právě vzduch v místnosti. Podlahovka se velmi často využívá v kombinaci s tepelnými čerpadly.

Podlahové topení je možné rozdělit do dvou základních skupin:

  • elektrické podlahové topení (vytápění)
  • teplovodní podlahové topení (vytápění)

Výhody podlahového topení

  1. Šetří náklady na vytápění

U podlahového topení se díky rovnoměrnému rozložení teploty můžete spolehnout na vyšší tepelný komfort již při nižší teplotě. Zcela laicky můžeme říct, že při tomto způsobu vytápění můžete místnosti vytápět o 1 až 2 stupně méně, než jste byli zvyklí. Tento rozdíl se pak zcela zákonitě projeví i v nákladech.

  1. Přináší pozitivní vliv na zdraví

Podlahové topení nevysušuje spojivky a dýchací cesty, zmírňuje šíření bakterií a nepříjemného pachu. Díky tomuto způsobu vytápění se snižuje i prašnost v místnostech, což ocení především (ale nejen) alergici.

  1. Estetické řešení vytápění

S podlahovým topením můžete jednou provždy zapomenout na nevzhledné radiátory. Veškerý systém je totiž zcela neviditelně ukryt pod podlahou a dokonalost a čistotu vašeho interiéru tak vůbec nic nenarušuje. Kromě estetického hlediska vás zajisté potěší i fakt, že podlahovka ušetří také spoustu potřebného místa.

To zní opravdu skvěle, že? Teď už zbývá jen rozhodnout, který typ podlahového topení bude tím nejlepším řešením. Pro laika není tato volba zrovna jednoduchá – v Klimahome proto svým zákazníkům nabízíme potřebnou profesionální pomoc. Obraťte se na nás a společně probereme vaše představy i možnosti – podle nich vám pak doporučíme vhodná řešení ušitá přímo na míru – vám i vaší nemovitosti.

Více informací o jednotlivých produktech podlahového topení najdete v přehledných článcích u jednotlivých produktů:Podívejte se na některé námi montované produkty:

Máte dotaz?

Neváhejte nás kontaktovat, ozveme se Vám v co nejkratším možném termínu.    This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

    Získat nabídku Získat nabídku