Kotlíková dotace

Kotlíková dotace

Tato dotace byla nahrazena novou kotlíkovou dotací a tyto informace jsou již neaktuální. Všechny aktuální informace se dozvíte v nášem novém článku kotlíková dotace 2021 – 2022.Hlavní zásadou KlimaHome je spokojenost našich zákazníků. Ke každé zakázce přistupujeme s naprostou profesionalitou – ta se netýká jen precizně provedené práce, ale také toho, že vám ochotně pomůžeme se vším, co je v našich možnostech. Jednou z našich služeb je i vyřízení kotlíkové dotace při pořízení tepelného čerpadla.

Co jsou kotlíkové dotace?

Takzvané KOTLÍKOVÉ DOTACE jsou určeny na výměnu starých neekologických kotlů 1. a 2. emisní třídy na tuhá paliva za úspornější systém vytápění. Kvůli starým kotlům obyvatelé měst a vesnic dýchají znečištěný vzduch.

Tepelná čerpadla jsou ve srovnání s nimi:

 • úspornější
 • komfortnější
 • přináší lepší možnosti regulace výkonu topení
 • je možné jejich zapojení do chytré domácnosti

Kotlíkové dotace a financování tepelných čerpadel

Výše kotlíkové dotace představuje 70 až 80 % všech uznatelných nákladů – nákup nového topného zdroje (včetně instalačního materiálu), projektová dokumentace, instalace, stavební práce, a dokonce i likvidace starého kotle.

Pokud chcete svůj starý kotel vyměnit za tepelné čerpadlo, můžete čerpat maximálně 120.000 Kč (+ 7.500 Kč za prioritní území).

Kdo může získat kotlíkové dotace

Kotlíkovou dotaci může získat každý, kdo mění neekologický kotel na tuhá paliva s ručním přikládáním za tepelné čerpadlo, plynový kondenzační kotel, nebo nízkoemisní kotel na tuhá paliva. Dotaci je možné čerpat pouze na rodinné domy.

Kotlíkové dotace běží letos již pravděpodobně naposledy. Žádosti se budou podávat v průběhu roku 2021 a přesné termíny jsou v kompetenci jednotlivých krajů.

V Klimahome za vás vše vyřídíme

S kotlíkovými dotacemi máme zkušenosti a rádi se ujmeme i vaší žádosti. Vše potřebné zařídíme za vás, díky čemuž vám odpadne administrativa spojená se žádostí o dotaci a kromě nemalé finanční úspory ušetříte také svůj čas.

Žádosti o kotlíkové dotace v současnosti přijímají jen některé kraje. Před zpracováním nabídky tedy nejprve zjistíme, jak je na tom váš kraj.

Pro více informací se na nás neváhejte kdykoliv obrátit. Jsme tu pro vás!

Máte dotaz?

Neváhejte nás kontaktovat, ozveme se Vám v co nejkratším možném termínu.


  This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

  POPTEJTE U NÁS

   * Toto pole je povinné
   Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
   Formulář je chráněn službou reCAPTCHA. Soukromí - Podmínky
   Získat nabídku Získat nabídku