Odborná montáž tepelných čerpadel vzduch/vzduch

Díky tepelnému čerpadlu si snížíte náklady na topení. Navíc s ním můžete v létě levně a výhodě vaší domácnosti i ochladit. Napište poptávku a my se vám obratem ozveme pro zaměření zdarma.

Férovost

Kvalita se zárukou
5 let

Zaměření a konzultace zdarma

Čistá a profesionální montáž

montáž TEPELNého ČERPADLA VZDUCH/VZDUCH

Vysoce účinné tepelné čerpadlo vzduch/vzduch vám zajistí rychlé vytápění. Tento typ systému ohřívá vnitřní vzduch přímo, a dosahuje tak větší efektivity, než jiné systémy. Ušetřete na výdajích za vytápění
a využijte funkce odvlhčení, čištění a ionizace vzduchu.

Úsporný a efektivní způsob vytápění

Náklady na tradiční vytápění rok od roku narůstají – to je známá věc. Výbornou volbu tak představují úsporná a ekologicky šetrná tepelná čerpadla, která spotřebovávají teplo z venkovního prostředí. V tomto článku se společně s námi můžete podívat na shrnutí těch nejpodstatnějších informací o tepelných čerpadlech systému vzduch/vzduch.

Tepelné čerpadlo vzduch/vzduch pracuje na principu odebírání tepla z venkovního vzduchu, které poté ohřívá vzduch uvnitř budovy. Tento proces vám podrobněji přiblížíme níže.

Jak funguje tepelné čerpadlo vzduch-vzduch?

Tepelné čerpadlo vzduch-vzduch je moderním a vysoce účinným způsobem vytápění, které využívá principy termodynamiky pro přenos tepla z vnějšího prostředí do interiéru budovy.

Jeho klíčovou výhodou je schopnost získávat teplo z vnějšího vzduchu, dokonce i v chladnějších podmínkách, a následně ho znásobit a efektivně jej rozvádět do vnitřních prostor domu či bytu.

Ve 4 krocích vám stručně popíšeme, jak takový cyklus tepelného čerpadla probíhá:

Absorpce tepla z venkovního prostředí

Venkovní jednotka tepelného čerpadla je vybavena výparníkem, díky němu může chladící kapalina pohlcovat teplo z okolního vzduchu. Jakmile vzduch projde přes výparník, chladící látka pohlcuje teplo a mění se z kapalného stavu na plyn.

Komprese

Následně kompresor zvýší tlak chladící kapaliny, která je nyní v plynném stavu. Tím současně dojde i ke zvýšení jeho teploty. Tento krok dále zvyšuje teplotu plynu pro co nejúčinnější uvolňování tepla uvnitř domu.

Rozvádění tepla do interiéru

Úkolem kondenzátoru, který je součástí vnitřní jednotky tepelného čerpadla, je kondenzace plynu zpět do kapalného skupenství. Vytvořená tepelná energie je pak skrze nástěnnou jednotku vypouštěna do vnitřních prostor. 

Expanze a opakování cyklu

V procesu uvolňování tepla chladivo prochází expanzním ventilem, který snižuje jeho tlak a teplotu. Poté se ve formě plynu chladivo vrací do výparníku venkovní jednotky, kde se opět připravuje na další absorpci tepla z okolního vzduchu a započne tak další cyklus tepelného čerpadla.

Proč se rozhodnout pro tepelné čerpadlo vzduch-vzduch?

Jaká je spotřeba elektřiny u tepelného čerpadla vzduch-vzduch?

Doby, kdy tepelná čerpadla potřebovala pro svůj provoz enormní množství elektřiny, jsou dávno pryč. Spotřeba elektřiny u moderní jednotky Acond je srovnatelná se 2 žárovkami po 100 W.

Účinnost tepelného čerpadla vzduch-vzduch

Účinnost tepelných čerpadel vzduch-vzduch je jedním z hlavních důvodů jejich rostoucí popularity v oblasti domácího vytápění. Tepelná čerpadla jsou navržena tak, aby maximálně využívala energii, kterou spotřebovávají. Zařízení dokáže efektivně přeměnit elektrickou energii na teplo s tím, že oproti běžnému přímotopu spotřebuje pouze zhruba 30 % elektrické energie.

Výhody tepelného čerpadla vzduch-vzduch:

 • rychlý způsob vytápění – systém tepelného čerpadla vzduch-vzduch ohřívá vnitřní vzduch přímo, díky čemuž dosahuje vyššího topného faktoru než tepelná čerpadla jiných systémů
 • levný způsob vytápění – nejen díky vysoké účinnosti tepelného čerpadla vzduch-vzduch. Navíc můžete využít výhodnou sazbu D57d na elektrickou energii pro celý dům.
 • nejnižší pořizovací cena v porovnání s ostatními typy tepelných čerpadel (ceny se pohybují od 28 000 Kč, a to již včetně montáže)
 • instalace je velmi rychlá
 • výborný zdroj tepla v přechodném období, kdy ještě netopíte hlavním zdrojem vytápění
 • schopnost odvlhčení vzduchu, čímž pomáhá předcházet vzniku plísní
 • lze využívat také doplňkové funkce jako je odvlhčení, čištění a ionizace vzduchu
 • obvykle bývají vybavena i funkcí chlazení, tedy klimatizací

Nevýhody tepelného čerpadla vzduch-vzduch:

Tímto tepelným čerpadlem se nedá ohřívat voda. V tomto případě je na místě zvolit spíše tepelné čerpadlo vzduch/voda.

Cena tepelného čerpadla vzduch-vzduch

Pořizovací cena tepelného čerpadla vzduch/vzduch se odvíjí především od potřebného výkonu čerpadla a také od zvoleného modelu venkovní i vnitřní jednotky. Pro menší byty či chaty bohatě stačí tepelné čerpadlo s nižším výkonem, kdežto pro větší prostory bude potřeba sáhnout po výkonnějším modelu. 

Nezapomeňte, že pro získání přesné ceny je nezbytné, aby instalační technik osobně zkontroloval místo montáže a posoudil všechny faktory, které ovlivňují finální náklady montáže.

TIP: Nově si můžete vypočítat orientační cenu tepelného čerpadla vzduch/vzduch v naší kalkulačce.

Kam se nejvíce hodí tepelné čerpadlo vzduch-vzduch?

Jako doplněk pro domy a byty vytápěné elektřinou – tento systém perfektně doplňuje elektrokotle, přímotopné panely i elektrické podlahové topení. Tepelné čerpadlo po celou topnou sezónu dodává co nejvíce tepla do domu a stávající systém ho v případě potřeby jenom doplní.

Jako primární zdroj tepla – je perfektním a neinvazivním řešením pro vytápění chat, chalup a menších domů. Kromě výše uvedených výhod tepelné čerpadlo vzduch/vzduch dokáže při vaší nepřítomnosti udržovat objekt v režimu temperace – 8°C a po vašem příjezdu se přepne do standardního výkonu a dům rychle vytopí. Tepelné čerpadlo navíc můžete ovládat odkudkoliv ve světě pomocí svého mobilního telefonu.

Na kolik vás vyjde topná sezóna s tepelným čerpadlem
vzduch-vzduch?

Při využívání sazby D57d za 1 kWh aktuálně (v roce 2024) zaplatíte zhruba 4 Kč. Nezapomínejte brát v potaz, že ceny elektřiny se často mění. Proto se pro přesné informace o ceně za 1 kWh vždy podívejte do své smlouvy s dodavatelem elektřiny. Tepelné čerpadlo energetické třídy A++ v režimu topení za
1 hodinu spotřebuje 1,1 kWh, což vychází na 4,4 Kč. Poběží-li čerpadlo 12 hodin denně, bude vás 1 den vytápění stát 52 Kč. Pokud počítáme s tím, že topná sezóna v jednom roce trvá 180 dní, tak vás provoz tepelného čerpadla vyjde na 9 360 Kč ročně.

V naší firmě máme výborné zkušenosti s tepelnými čerpadly českých značek ACOND a SINCLAIR a právě tyto značky tedy nabízíme.

Výpočet spotřeby tepelného čerpadla vzduch-vzduch

Vstupní informace:

 • Tepelné čerpadlo vzduch/vzduch (dále označované jako „TČ vzduch – vzduch“) – cena provozu v režimu vytápění
 • 1 kWh = 4 Kč (sazba D57d)
 • Příkon TČ vzduch/vzduch energetické třídy A++ v režimu topení = 1,1 kW (odpovídá průměrnému příkonu)

   

Spotřeba za hodinu

Cena za jednu hodinu topení TČ vzduch/vzduch = 1,1 × 4 = 4,4 Kč/h

Spotřeba za den

Poběží-li TČ vzduch/vzduch 12 hodin denně (spotřebuje 13 kWh/den), bude stát 1 den vytápění 13 × 4 Kč = 52 Kč

Spotřeba za topnou sezónu

Dle vyhlášky MPO začíná topná sezóna 1. září a končí až 31. května dalšího roku. Využívání tepelného čerpadla vzduch/vzduch po celou dobu „předepsané“ topné sezóny by tak vyšlo na: 273 (počet dní) x 52 Kč (cena spotřeby za 1 den) = 14 195 Kč.

Délka topné sezóny většinou ale bude výrazně kratší, to se odvíjí především podle venkovní teploty. Například při využívání tepelného čerpadla po dobu půl roku –⁠180 dní, bude provoz čerpadla stát: 180 × 52 Kč = 9 360 Kč

Spotřeba za rok

Pokud bychom se bavili o roční spotřebě tepelného čerpadla vzduch/vzduch, tedy při jeho celoročním využívání (12 hodin denně), dostali bychom se na tyto hodnoty: 360 x 52 Kč = 18 720 Kč

Jak probíhá montáž tepelného čerpadla vzduch-vzduch?

1.

Po odeslání poptávky se s vámi spojí náš technik, který vám zodpoví všechny případné dotazy a zjistí si vše potřebné pro úplnou cenovou kalkulaci.

2.

Rádi přijedeme osobně, abychom zjistili všechny detaily případné montáže. 

3.

Po schválení kalkulace si s vámi domluvíme termín montáže.

4.

Montáž tepelného čerpadla Acond zajistíme v nejvyšší kvalitě a v co nejkratším možném termínu. Pro montáž disponujeme potřebnou certifikací.

5.

Záruční i pozáruční servis zajišťujeme vlastním týmem. Za svou prací si stojíme.

Podívejte se na některé námi montované produkty:

Nástěnná jednotka ACOND – ASU

Nástěnná jednotka ACOND – ASU

Každá klimatizace se skládá z venkovní jednotky a jedné (u split řešen …

Parapetní jednotka Acond AKT

Parapetní jednotka Acond AKT

Pokud jste se rozhodli pro vytápění tepelným čerpadlem Acond systému v …

Kazetová jednotka ACOND – ACT, AUC

Kazetová jednotka ACOND – ACT, AUC

Součástí každé klimatizace je venkovní jednotka a jedna (v případě spl …

Reference

Google (28 hodnocení)
4.8/5
Firmy.cz (18 hodnocení)
4.9/5

Máte dotaz?

Neváhejte nás kontaktovat, ozveme se Vám v co nejkratším možném termínu.


  This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

  POPTEJTE U NÁS

   * Toto pole je povinné
   Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
   Formulář je chráněn službou reCAPTCHA. Soukromí - Podmínky
   Získat nabídku Získat nabídku