Tepelná čerpadla vzduch / vzduch

Tepelné čerpadlo vzduch/vzduch pracuje na principu odebírání tepla z venkovního vzduchu, které poté ohřívá vzduch uvnitř budovy.

Tepelné čerpadlo vzduch/vzduch

Náklady na tradiční vytápění rok od roku narůstají – to je známá věc. Výbornou volbu tak představují úsporná a ekologicky šetrná tepelná čerpadla, která spotřebovávají teplo z venkovního prostředí. V tomto článku se společně s námi můžete podívat na shrnutí těch nejpodstatnějších informací o tepelných čerpadel systému vzduch/vzduch.

Tepelné čerpadlo vzduch/vzduch pracuje na principu odebírání tepla z venkovního vzduchu, které poté ohřívá vzduch uvnitř budovy.

Výhody tepelného čerpadla vzduch/vzduch:

 • rychlý způsob vytápění – systém vzduch/vzduch ohřívá vnitřní vzduch přímo, díky čemuž dosahuje vyššího topného faktoru než tepelná čerpadla jiných systémů
 • levný způsob vytápění – navíc můžete využít výhodnou sazbu D57d na elektrickou energii pro celý dům
 • nejnižší pořizovací cena v porovnání s ostatními typy tepelných čerpadel (ceny se pohybují od 20 000 Kč, a to již včetně montáže)
 • instalace je velmi rychlá
 • výborný zdroj tepla v přechodném období
 • schopnost odvlhčování vzduchu, čímž pomáhá předcházet vzniku plísní
 • lze využívat také doplňkové funkce jako je odvlhčování, čištění a ionizace vzduchu
 • obvykle bývají vybavena i funkcí chlazení

Nevýhody tepelného čerpadla vzduch/vzduch:

Tímto tepelným čerpadlem se nedá ohřívat voda.

Kam se nejlépe hodí tepelné čerpadlo vzduch/vzduch?

Jako doplněk pro domy a byty vytápěné elektřinou – tento systém perfektně doplňuje elektrokotle, přímotopné panely i elektrické podlahové topení. Tepelné čerpadlo po celou topnou sezónu dodává co nejvíce tepla do domu a stávající systém ho v případě potřeby jenom doplní.

Jako primární zdroj tepla – je perfektním a neinvazivním řešením pro vytápění chat, chalup a menších domů. Kromě výše uvedených výhod tepelné čerpadlo vzduch/vzduch dokáže při vaší nepřítomnosti udržovat objekt v režimu temperace 8°C a po vašem příjezdu se přepne do standardního výkonu a dům rychle vytopí. Tepelné čerpadlo navíc můžete ovládat odkudkoliv ve světě pomocí svého mobilního telefonu.

Na kolik vás vyjde topná sezóna s tepelným čerpadlem vzduch/vzduch?

Při využívání sazby D57d za 1 kWh aktuálně zaplatíte 2,50 Kč. Tepelné čerpadlo energetické třídy A++ v režimu topení za 1 hodinu spotřebuje 1,1 kWh, což vychází na 2,75 Kč. Poběží-li čerpadlo 12 hodin denně, bude vás 1 den vytápění stát 32,50 Kč. Pokud počítáme s tím, že topná sezóna v jednom roce trvá 180 dní, tak vás provoz tepelného čerpadla vyjde na 5 850 Kč ročně.

V naší firmě máme výborné zkušenosti s tepelnými čerpadly českých značek ACOND a SINCLAIR a právě tyto značky tedy nabízíme.

Výpočet spotřeby:

TČ vzuch/vzduch – cena provozu v režimu vytápění

1 kWh = 2,50 Kč (sazba D57d)

Příkon TČ energetické třídy A++ v režimu topení = 1,1 kW (odpovídá průměrnému příkonu)

Spotřeba za hodinu:

Cena za jednu hodinu topení TČ = 1,1 × 2,50 = 2,75 Kč/h

Spotřeba za den:

Poběží-li TČ 12 hodin denně (spotřebuje 13 kWh/den), bude stát 1 den vytápění 13 × 2,50 Kč = 32,50 Kč

Spotřeba za topnou sezónu (180 dní v roce):

Za topnou sezónu bude stát provoz TČ 180 × 32,50 Kč = 5 850 KčPodívejte se na některé námi montované produkty:

Máte dotaz?

Neváhejte nás kontaktovat, ozveme se Vám v co nejkratším možném termínu.  This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

  Získat nabídku Získat nabídku