Klimatizace do podkroví

Odborně nainstalovaná klimatizace přináší celou
řadu výhod. V létě chladí, v zimě dokáže velmi
výhodně přitápět. Napište poptávku a my se vám obratem ozveme pro zaměření zdarma.

Férovost

Kvalita se zárukou
5 let

Zaměření a konzultace zdarma

Čistá a profesionální montáž

Klimatizace do podkroví – co vše byste měli vědět

Podkroví může být jedním z nejatraktivnějších prostorů v domě, ale během letních měsíců se stává nesnesitelně horkým. Bez chlazení podkrovních prostor může teplota vystoupat až k neúnosným hodnotám což negativně ovlivňuje vaše pohodlí i kvalitu spánku. Jednoduchým řešením je instalace klimatizace, která vám přinese příjemnou teplotu i v těch nejteplejších dnech.

Výběr nejlepší klimatizace do podkroví

Rovnou zapomeňte na mobilní klimatizace, které sice dokážou váš problém vyřešit, ale pouze krátkodobě. Přenosné klimatizace se jeví jako lákavé, kvůli nižší pořizovací ceně a jednoduché instalaci, ale pro efektivní chlazení podkrovních prostor zkrátka nejsou dostatečně výkonné. Navíc bývají podstatně hlučnější, a energeticky méně účinné, než klasické klimatizace.

Pokud vybíráte vhodnou klimatizaci do podkrovního pokoje, nebo mezonetového bytu, zvažte důležité faktory jakými jsou:

 • Výkon
  Aby klimatizace efektivně ochladila celý podkrovní prostor, musí mít odpovídající chladicí výkon a také dostatečný průtok vzduchu.

 • Energetická účinnost
  Podkroví bývá během léta extrémně teplé, proto je důležité zvolit klimatizaci
  s vysokou energetickou účinností, která bude účinně chladit a zároveň šetřit energii.

 • Hlučnost
  Hlasitost klimatizace je také důležitým, a často opomíjeným, faktorem pro podkrovní prostory, kde trávíme čas odpočinkem nebo prací. Klimatizace české značky Acond disponují tichým režimem, kdy fungují při hlučnosti pouhých 19 dB. Taková úroveň „hluku” odpovídá hlasitosti šepotu.

 • Cena
  Cena klimatizace do podkroví se může výrazně měnit v závislosti na velikosti prostoru, typu a výkonu zvolené jednotky i náročnosti instalace.
  Navštivte naši kalkulačku zde a zjistěte, na kolik vás klimatizace orientačně vyjde!

 • Vzhled
  Klimatizace musí být nejen funkční, ale v podkroví by také měla být co nejméně nápadná. Nezapomeňte model a značku klimatizace vybírat také dle jejího designu.

Pokud se vám nelíbí klasická bílá barva, podívejte se na klimatizaci Sinclair Marvin. Je dostupná hned v několika barevných variantách, včetně šedé a černé, které hravě zapadnou i do moderních bytů stylizovaných do tmavších barev.

sinclair_marvinn

Single-split nebo multi-split klimatizaci?

Klasické single-splitové klimatizace se skládají z jedné venkovní jednotky a jedné vnitřní jednotky. Systém je tak vhodný pro chlazení pouze jednotlivých místností.

Takzvaný multisplitový systém klimatizací je jako stvořený pro členité prostory, kterými podkroví často bývá. Na rozdíl od single-split klimatizací dokáže z jedné venkovní jednotky – tepelného čerpadla vzduch/vzduch pohánět až 5 vnitřních jednotek klimatizace. Díky tomu je možné v každém pokoji teplotu nastavit nezávisle. 

V jedné místnosti si tak můžete užívat chladnějšího vzduchu pro spánek, zatímco v jiné udržovat o něco teplejší prostředí pro práci nebo odpočinek.

Kam umístit venkovní jednotku?

Při instalaci klimatizace do podkroví je důležité také správné umístění venkovní jednotky. Pokud máte balkon nebo terasu, je nejjednodušší umístit venkovní jednotku právě tam. 

V případě, že balkonem nedisponujete, jeví se jako nejvhodnější místo pro montáž střecha domu nebo umístění na fasádě do štítu domu.

Nezapomeňte! – pokud bydlíte v bytovém domě, před montáží na střechu a fasádu je nutné získat svolení od členů SVJ (Společenství vlastníků jednotek). Se správným umístěním obou jednotek vám vždy poradí technik Klimahome.

Proč se rozhodnout pro klimatizaci do podkroví?

Jaká je spotřeba elektřiny u klimatizace v podkroví?

Ať už v domě nebo bytě, montujeme moderní klimatizační jednotky, jejiž spotřeba je kolem 200 W za hodinu. To je stejné jako 2 výkonnější žárovky.

Jak probíhá montáž klimatizace do podkroví?

1.

Po odeslání poptávky se s vámi spojí náš technik, který vám zodpoví všechny případné dotazy a zjistí si vše potřebné pro úplnou cenovou kalkulaci.

2.

Rádi přijedeme osobně, abychom zjistili všechny detaily případné montáže. 

3.

Po schválení kalkulace si s vámi domluvíme termín montáže.

4.

Montáž klimatizace zajistíme v nejvyšší kvalitě a v co nejkratším možném termínu. Pro montáž disponujeme potřebnou certifikací.

5.

Záruční i pozáruční servis zajišťujeme vlastním týmem. Za svou prací si stojíme.

Reference

Google (28 hodnocení)
4.8/5
Firmy.cz (18 hodnocení)
4.9/5

Máte dotaz?

Neváhejte nás kontaktovat, ozveme se Vám v co nejkratším možném termínu.


  This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

  POPTEJTE U NÁS

   * Toto pole je povinné
   Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
   Formulář je chráněn službou reCAPTCHA. Soukromí - Podmínky
   Získat nabídku Získat nabídku